>>  Bombeler

Bombeler derinlik ve şekillerine göre; Az derin bombe, derin çekme bombe, sıvama bombe, torisferik bombe, eliptik bombe, düz bombe, kenarsız bombe, yakalı bombe, ters bombe, yarım küre bombe, segmantel bombe, konik bombe, kompansatör bombesi olarak sınıflandırılabilir.

                 
         
                 
         
 
               
         
                 
         
                 
         
 

Bombe Nedir; Sanayide basınçlı ya da basınçsız, ince veya kalın cidarlı, silindirik, metal kapların (LPG, LNG, Akaryakıt, Gıda, Otoklavlar, reaktörler vb. sektörlerin) taban ve tavanlarını kapamada kullanılan parçaların genel adına bombe denir.

Radyal yüzeylerin hidrolik basıncı daha iyi taşıması (yayması) ve kaynak dikişinin kritik kesite denk gelmesinin bu usulle engellenebilmesi avantajlarından bir tanesidir.

Bombeler; Soğutma, Isıtma, Basınçlı kazanlarda, Boru başlarında, kep bombesi ve dekorasyon amaçlı (bahçe, iç mimari ve sanayide, Boru ve çeşitli özel vanalarda, sokak lambalarında, direk spotlarında, boru boğma, göz vana sistemlerinde,  Güneş enerjisi sistemlerinde, kazan yapımında, ısıtma, soğutma da, kompresör tanklarında, su tanklarında, hava tanklarında, benzin tanklarında, çok amaçlı tank yapımında, Gıda ürünlerinin muhafazasında, gıda tanklarında, süt tanklarında, Mobilya sektöründe dekorasyon amaçlı olarak kullanılır. Talebe göre çeşitli ölçü ve ebatlarda imalat yapılmaktadır.